HABERLER


HIAB SAF, CTC, HIVISION - Haberler - Arlift | Satılık | Hiab Vinç | Dalian Forklift | Skyjack Makaslı Platform | Yineng Yükleyici loder | Türkiye Distribütörü
HIAB SAF, CTC, HIVISION

EMNİYET VE KONTROLÜ TEK BİR KOLLA ÇALIŞTIRMAK: YARI OTOMATİK KATLANMA  SEMİ AUTOMATIC FOLDING (SAF)

 

 

Emniyet ve verimlilik HIAB marka vinçlerin ayırt edici özelliğidir. Ve şimdi bunları yepyeni bir özellikle daha da ileri taşıyoruz. SAF vinci güvenli bir şekilde kolaylıkla park etmeyi sağlar. Şimdi bu özelliklerle birlikte katlanma ve açılma sadece bir kolla sağlanabilir ve operatör tilt, kaldırıp indirme ve uzama gibi ayrı ayrı kollarla çalışmak zorunda kalmaz. SAF vincin gövdesine ve hidrolik aksamında oluşabilecek zararların minimize edilmesine de böylelikle katkıda bulunur.

 

CTC-CRANE TIP CONTROL KULLANIM KOLAYLIĞINI YENİ BİR SEVİYEYE TAŞIYOR.

İyi bir vinç operatörü olmak zaman alır. Gelişmiş bir vincin tüm özelliklerini etkili bir şekilde kullanabilmek için yıllar gerekir. Ama CTC ile artık devir değişti.

HIAB’tan CTC ile operatör acemilikten ustalığa saniyeler içinde geçiş yapabilir. Hatta belki dünya vinç şampiyonuna kafa tutabilir?

Peki CTC nedir? Vincin ucunu istediğiniz yere hassas bir şekilde taşımanızı sağlayan bir sistemdir. Bilgisayar A noktasından B noktasına gitmek için ideal yolu oluşturur böylece operatör vincin hareketlerine değil yükün hareket ve durumuna odaklanabilir. Gerçekçi görünmeyebilir fakat CTC oldukça verimli çalışan bir teknoloji. Basit matematik ve geometriksel hesaplarımızı yaparak bunları vincin bumlarının hareketlerine uyarladık. Artık vinci hareket ettirmek için her bumu bireysel olarak kontrol etmenize gerek yok. Vinç bunu sizin yerinize yapar. Tek ihtiyacınız olan yükü A noktasından B noktasına taşımaya odaklanmak. CTC sayesinde daha dikkat ve beceri gerektiren işler daha az riskle yapılabilir ve daha hızlı biteceğinden çalışma verimi arttırılabilir. Bu şekilde vincin ve yükün hasar görme riski önemli ölçüde azalır.

 

Vinç operatörleri ve sahipleri cirolarını arttırıp masraflarını kısabilirler. Filonuzda ne kadar vinç olursa geliriniz o derecede artar. Her vincin çalışma hızını arttırırsanız, kısa zamanda bu birikerek saatler, günler haftalar olur. Aynı zamanda işletmenin cebinde kalan para da artar.

 

Kısaca CTC

  -  Vincin kullanımını kolaylaştırır.

  -  Acemi operatörlerin de tecrübeli operatörler kadar verimli çalışabilmesine olanak verir.

  -  Güne daha fazla iş sığdırılmasını sağlar.

  -  Daha üst düzey yetenek isteyen işlerin kolaylıkla yapılabilmesini sağlar.

  -  İşletmenin karını arttırır.

HiVision™

HiVision™ tomruk vinçlerinin kullanımını kamera tabanlı bir gözlük sistemi ile sağlayabilen bir teknolojidir. Aynı zamanda daha verimli ve tasarruflu çalışmayı sağlar.

Üç boyutlu kamera ile çalışırken vincinizi yıllardan beri alıştığınız şekilde kullanabilirsiniz. Tek farkı ise çalışma alanını üç boyutlu bir kameradan aynı anda görebiliyor olmanız.

  • Operatör daha konforlu bir ortam olan aracın kabininde çalışabilir.
  • Daha güvenli ve ergonomik bir çalışmaya imkan verir.
  • Ağırlıktan ve yakıttan tasarruf ettirir.
  • Çalışma hacminizi arttırarak daha yüksek verimlilik sağlar.

NASIL ÇALIŞIR?

HiVision™ ile birlikte vincin kabini bir elektronik görüş sistemi ile değiştirilir. Yüksek kalite kameralar kullanılarak en için görüş açısı yakalanır. Operatör başına giyebileceği bir VR kamera ile yükleme alanını net bir şekilde görebilir.

İki yüksek kalite steroscopic 3D kamera kullanılarak ön kısmın görüntüsü aktarırlır. Yandaki kameralar gözlükte çevreyi oluşuturarak operatörün yan pencereden bakması kolaylığında bir görüntü verir.

Fotoğraf işleme algoritmaları kullanılarak görüntünün kontrastı ve kalitesi karanlık ortamlarda dahi arttırılmış oldu. Araç ve vinç ile ilgili önemli bilgiler üst tarafta operatörün görüşünü kapatmayacak şekilde yerleştirildi.

Birinci kademe HiVision™ aşağıdaki vinç modelleri ile siparişe açık olacaktır.

  • LOGLIFT 118S
  • JONSERED 1188S
  • LOGLIFT 125Z
  • LOGLIFT 251S
  • JONSERED 1250Z

 

YENİ GARANTİ TÜM ÜRÜN VE PARÇALARI İKİ YIL KAPSAYARAK YENİ BİR STANDART OLUŞTURUYOR.

 

HIAB vinçleri benzersiz üretilmiştir. Bu sebeple her vinç benzersiz bir temin ile gelir. HIAB’ın 2 yıllık garantisini gururla sunuyoruz. Her HIAB vinci performans için; güçlü malzeme ve kaliteli işçilik ile üretilmiştir. Vinçlerimizi özenle ürettiğimiz için arkasında da durabiliyoruz. Bugün tüm HIAB vinçler ve bileşenleri standart 2 yıllık garanti ile gelir. Alışılmış parçalar dışında boya, iç ve dış contalar, esnek hortumların eskimesini de kapsar.